Konstruktorzy sprzętu AGD


Jedną z ciekawych i odpowiedzialnych prac wykonywanych przez dobrych inżynierów jest konstruowanie sprzętu AGD. Każda firma działająca w tej branży ma swój zespół konstruktorski, który zajmuje się tworzeniem nowych urządzeń. Nowe to nie znaczy rewolucyjne.

mixer

Mogą to być po prostu siedemdziesiąte z kolei wcielenia kuchenki mikrofalowej czy miksera ręcznego. Czy takie konstruowanie jest trudne? Zespół konstruktorów ma większość rozwiązań dostępnych z półki. Nie są to pojedyncze, miniaturowe części jak dławiki, tylko kompletne zespoły, takie jak na przykład silnik do miksera, układ zasilania do kuchenki czy zespół przekładni do robota kuchennego. Zmienia się tylko ewentualnie ich możliwości (na przykład większa moc kuchenki mikrofalowej lub dodatkowy bieg w silniku miksera) oraz ewentualnie korzysta z nowych akcesoriów (na przykład nowe końcówki do cięcia, siekania lub ubijania). Potem pozostaje jedynie zaprojektowanie nowej obudowy, co przy szeregu programów do projektowania jest proste. Tak właśnie powstają setki nowych urządzeń, będących w istocie nowym wcieleniem starego sprzętu.

29.05.2012. 01:45

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika