Walka o wolne miejsce parkingowe


Wielkie polskie miasta w zupełności są nieprzystosowane do obecnego ruchu drogowego. To oczywiście ma związek z historią ich powstania i rozbudowy. Jeszcze dwadzieścia lat temu nikomu nie śniło się, że po polskich drogach będzie się przemieszczać paręnaście milionów aut, a niektóre rodziny będą miały nawet po trzy samochody.

warszawa

Drogi w miastach są zdecydowanie za wąskie a ze względu na szalone koszty nie ma nawet co marzyć o tym, że przez centra miast zostaną przebite albo zbudowane na betonowych palach kilkupasmowe trasy. Najgorsze jest jednak parkowanie. Znalezienie wolnego miejsca w centrum Łodzi czy Poznania to już spory problem. Ale to nic w porównaniu z centrum Krakowa czy Warszawy, przy czym stolica tutaj przoduje. Walka o wolne miejsce przypomina niemal walkę o ogień, a do tego nawet za pozostawienie auta na ulicy trzeba sporo płacić w parkomacie. To powoduje, że znacznie lepiej opłaca się wynająć stałe miejsce parkingowe w takim miejscu jak parking Okęcie. Miejsce zawsze będzie czekać, a samochód będzie w stu procentach bezpieczny.

14.04.2012. 00:40

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika