Wiele wad, jedno rozwiązanie


Wady wzroku są dosyć często spotykane. Jednak ludzie rzadko dbają o swój wzrok – nie zastanawiamy się zbytnio, że czytanie w zmroku naprawdę szkodzi, że siedzenie przed monitorem komputera również źle działa na nasze oczy.

oczy

Niektóre z was mogą być wadami wrodzonymi, inne to wady, które powstają samoistnie. Jakie wady wzroku są najczęstsze? Na pewno jest to krótkowzroczność. Krótkowidz, w trackie patrzenia na przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości ma bardzo nieostry obraz – odwrotnie dalekowidz, który nie widzi ostro tego, co jest dalej. Kiedyś stosowano do korekty takich wad różnych rozwiązań, dzisiaj – przynajmniej dla osób starszych - istnieją okulary progresywne. Przeznaczone dla osób po 40 roku życia, które noszą już na stałe okulary, a które chcą i czytać w nich książki i oglądać telewizję. Do okularów trzeba się zaadoptować, ale zwykle nie trwa to nie wiadomo, jak długo czas. Sprzedaż okularów progresywnych nowej generacji pokazuje, że są one bardzo popularne, zatem bez wątpienia spełniają one swoją rolę.

28.07.2012. 22:25

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika