Zabezpieczenie bankowego centrum rozliczeń


W okolicach Warszawy działa centrum rozliczeń bankowych, które pracuje na rzecz dwóch dużych banków, działających na terenie Polski. Centrum zatrudnia ponad dwustu pracowników.

kamera

Wielu z nich to specjaliści z najwyższej półki, a spora grupa to typowi konsultanci, wdrożeni do pracy po tygodniu szkolenia i mający takie pojęcie o bankowości jak chińczyk o konserwach turystycznych. Bez względu na kwalifikacje pracowników w firmie realizuje się transakcje warte setki milionów złotych i to każdego dnia. Dlatego oczywistym jest, że budynek jest zabezpieczony na wszelakie możliwe sposoby. Wejście do środka możliwe jest tylko pokonaniu pomieszczenia ochroniarzy i pokazaniu specjalnej karty. Dalej na drodze każdy musi pokonać kilka śluz, które otworzyć można jedynie za pomocą magnetycznej karty identyfikacyjnej, przypisanej imiennie do każdego pracownika. Uzupełnieniem systemu jest telewizja przemysłowa, wykorzystująca kilkanaście kamer. Oczywiście nie trzeba wspominać o szeregu zabezpieczeń dostępu do komputerów, polegających na dziesiątkach ciągle zmienianych haseł.

24.03.2012. 02:59

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika